KINA GECESİNDE BİNDALLI GİYMEK Mİ?

Evet nişan, düğün derken şimdi de kına gecesi eğlencesi tertiplemeye karar verdik ama peki ne giyeceğiz? Eski adetler gereği bindallıların o yoğun işlemeli ağır havasına bürünmek istemeyen gelin adaylarını anlayabiliyorum. Bu yazımı tam da sizler için hazırladım.

Madem kına yapıyoruz, tabiî ki bindallı giyeceksin diyen yakın çevremizi, özellikle anneleri kırmamak adına kına yakılırken o esnada sadece bir 10 dakika boyunca giymek için yöresel bir kostüm edinebilirsiniz. Son dönemde özellikle Osmanlı’dan esinlenme saraylı tarzda elbiseler, İspanyol kollu, işlemeli ama şık kaftan türü abiyeleri tavsiye ederim. Bunun dışında kırmızı, bordo, mürdüm renk tonlarında yine o geceye uygun kadife, tafta kumaşlardan şık abiyeler de tercih edebilirsiniz. Payetler zaten 2012-2013 yıllarında oldukça moda iken, siz kına gecenizde neden ışıl ışıl parlamayasınız ki? Tabiî ki GülerCer Moda Evine uğramayı da ihmal etmeyin.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>