GELİNLİK SEÇERKEN, VÜCUT TİPİ ÖNEMLİ MİDİR?

Her kıyafette olduğu gibi gelinlik seçimimizde de, her şeyden önce kendi vücudumuzu tanımalı, farklı ölçülerimize göre altın oranı yakalayacak şekilde uygun kıyafetleri seçmeliyiz.

Her bayanın bele kadar mesafesi, bacak boyu, omuz genişliği gibi kritik ölçüleri farklılık gösterebiliyor. Bu nedenle öncelikle kendi bedenimizdeki bu orantıları bilir, farkına varırsak hem günlük kıyafetlerimizde hem de gelinlik tercihimizde doğru kararlar verebiliriz.

Nasıl makyaj konusunda kendimizi belli küçük oyunlarla olduğumuzdan daha dolgun dudaklara sahip gösterebiliyorsak, ya da ufak bir çizgiyle çekik gözlü bir görünüme sahip olabiliyorsak bu tür oyunları giyim konusunda da yapabiliriz pekala. Örneğin belimiz ince, basenlerimiz daha geniş ise, belimizin inceliğini daha da ortaya çıkarmak amacıyla özellikle 2012 de moda olan beli kemerli, kurdele ile kuşaklı gelinlik modelleri tercih edilmelidir. Basen genişliğini ise yok etmek adına mümkün olduğunca belden açılımlı, kabarık modeller uygundur. Aksi halde dize kadar dar gelen balık bir gelinlik modeli tercih edildiğinde gelin, olduğundan çok daha basenli bir görünüme bürünecek ve doğal olarak mutsuz olacaktır. Bunun dışında, omuzdan bele kadarki mesafesi bacak boyuna göre kısa olan gelinlerimize gelinlik tavsiyemiz ise, belden kabarık modellerden kaçınmaları, bel bölgesinin en az 10 cm altından itibaren açılımlı, kabarık gelinlik modellerini tercih etmeleri yönündedir.

Gelinlik her genç kızın hayallerini süsler. Bu hayalimizi gerçekleştirirken de vücut tipimizi de göz ardı etmemeli, bedenimizi iyi tanıyarak, üzerimize en çok yakışacak modeli tercih etmeliyiz. Bunun için de “GülerCer Gelinlik” gibi kişiye özel çalışan, bedeninizin ölçülerine en uygun gelinliği provalı bir şekilde çalışarak harikalar yaratan bir moda evinde gelinliğinizi hazırlatmanızı da tavsiye ederiz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>